Karakalem Yüz Çizimi Kolay Yapım

Karakalem Yüz Çizimi Kolay Yapım

Bu yazımda sizlere karakalem yüz çizimi nasıl yapılır biraz ondan bahsedeceğim.Aslında buna portre desek daha doğru olur ama sitemizi bu işe yeni girmiş arkadaşlarda takip ediyor o yüzden bu terimi de kullanabiliriz.

Şimdi gelelim bu çizim nasıl yapılır? Öncelikle her zaman olduğu gibi resim malzemelerimizi ve çizeceğimiz obje/yüz her neyse artık belirliyoruz.Aslında karşınıza bir model alıp onu çizmek daha mantıklı gönüllü arkadaşlarınız varsa kaçırmayın bu fırsatı.

Gelelim detaylara.Ben öyle önce yumurta çiz sonra onu dörde böl diye saçma kurallardan bahsetmeyeceğim.Kaç kişinin kafası yumurta gibi ki? Yanılmıyorsam 10 tane kafa şekli var ve bir tanesi yumurtaya benziyor.Her neyse bu kurallar çok sıkıcı.

Birincisi 2h gibi hafif bir kalemle silik belirli belirsiz modelin kafa şeklini çizmeye çalışın.Öyle çok iyi çizmenize gerek yok hafifçe belli edin yeter.Daha sonra gözlere geçin.Gözler klavuz gibidir, gerçek hayatta da öyle tabi ki.Konumuza geri dönelim, gözlerin yerini belirleyin ardından kaşlara geçin.Modelin kaş şeklide değişiklik gösterebilir unutmayın resimde standart yoktur olsaydı hepsi CE damgalı olurdu.Kaş çizimi aslında zordur ama minik minik tırnaklar atarak bu işin üstesinden gelebilirsiniz.Zaten daha sonra kaş, göz ve diğer organ çizimlerini ayrıntılı anlatacağım.Gözümüzü ve kaşımızı çizdikten sonra buruna geçiyoruz.Burnun altındaki 3 o kısmını yapın.Sağında ki ve solunda ki gölgelerle uğraşmayın.Gelelim dudak çizimine.Üst dudağı belirleyin koyu olsun, alt dudağı sakın koyu yapmayın çok sinir olurum.Size aşağıda örnek çizimler göstereceğim zaten.

Çene aslında basit olan ama orantılı yapmanız lazım.Çenede orantıyı kaçırırsanız kafa tipi Yiğit Özgür karikatürüne döner.Bakalım ne gibi örnek çizimler var aşağıdan inceleyin dostlarım.