Kolay Karakalem Çalışmaları Nasıl Yapılır

Kolay Karakalem Çalışmaları Nasıl Yapılır

Her işin bir zorluğu vardır ancak toplum olarak biz genelde basite kaçarız.Karakalem çizmenin zorluğu ona harcanan emektir.Ancak ben yinede kolay karakalem çalışmaları hakkında sizlere bilgi vereceğim.

Basit Karakalem Çizimleri

Başlangıç olarak her hangi bir türde kağıt kullanabilirsiniz.A4 yada resim kağıdı olabilir.Yüzey ne çok pürüzlü nede pürüzsüz olmasın.Bu çalışma için çok önemli değil.Genellikle karakalem çizimlerinde kağıt olarak bristol, söhler yada canson kağıt kullanılır.Ancak basit çalışmalar için bu tür kağıtları harcamaya gerek yok.

Kalemlerimiz normal resim kalemi olsun.Faber castel resim kalemleri işimizi görür.Son derece uygundur.Size ufak bir tavsiye vereyim resim kalemlerinizi maket bıçağı ile açın.Eğer kalem traş kullanıyorsanız uzun bölmeli olanlardan alın.

Birinci işlem nesnenin yada her hangi bir varlığın basit eskizini atmak olsun.Aşık alan kısımlar açık diğer kısımlar koyu olsun.Bu sayede kontür çizgilerine göre hareket edebilirsiniz.

Işık gölge basit tonlamalardan ibaret çokta ayrıntıya girmeden hızlı bir şekilde yapın.Ancak hızlı derken anatomik yapıyı unutmayın.Çizgi atıyorsanız, çizgiler anatominin yapısına göre atılmalıdır.Aksi taktirde hacmi veremeyiz.Buda bize oldukça vasat çizimler demektir.

Karakalem kolay çizimler kendimizi geliştirmek adına ve başlangıç olarak tercih edilebilir.Sürekli eskiz çize çize bir müddet sonra ne kadar çok geliştiğinizi göreceksiniz.

Aşağıda ki galeride örnek kolay karakalem çalışmalar mevcut.